30 Mayıs 2012 Çarşamba

APPLE ;)

Normal vakitte aklıma bir şey gelse de yazmam, şimdi aklımda bir şey yokken yazmak istiyorum.. Nedennn? Çünkü sınavlar başladı, yarın sınavım vaarr, çalışmam lazııımm, yaa o yüzden, çalışmamak adına her şey mübah bu gün :)) Ne anlatsam diye düşünüyodum ki buldum ! :)
Apple store.. Geçen gün baya uğraştırdı beni.. Ipad almamdaki en büyük sebep okula git gel zamanlarda yanımda taşımak istememdi, office programlarını kolayca kullanmak istiyordum. Ama gel gör ki ücretsiz uygulamalarda aradığımı bulamamıştı. Apple a özgü bi kaç program var, keynote, numbers falan, bunlar word, excel benzeri yazılımlar.. Tabi her birine 10-20 $ verdikten sonra bi zahmet güzel olsunlar.. :)) neyse efenim, öyle youtube da gezerken (bilirsiniz youtube'da gezmek saatlerinize mal olabilir, ona da bakayım oo bi de şuna bakayım derken, öyle işte..) kızın birinin ipad için windows7 ile ilgili hazırladığı bir video buldum, şaşırdım :)) Hemmen açtım izledim, onlive desktop diye bi uygulamadan bahsediyodu. Alla alla ben nasıl bilmem onu dedim ve girdim apple store, yok. Nasıl olur ya hu derken bi de video altındaki yorumları okudum ki, ABD'de mevcut ama TR de yok, ve bunun gibi nice uygulama.. Hayy ben böyle işin dedim kendi kendime, başımız mı kel bizim,  niye uygulamalarımız eksik, napayım Amerikaya mı gideyim? Varmış elbette bu işin de bi hinliği. 
Ben böyle anlatıyorum ama elbet bu için çözümünü bileniniz vardır arada, ben yeni öğrendim daha :D:D Meğerse ABD hesabı almak gerekiyomuş.. Neyse efendim girdim, kredi kartsız açabildim nihayet hesabı, bide fatura için ev adresi falan istiyo. Açtım google map'i, amerika bilmem nereye gittim, bi sokaktan adres aldım, netten de zip kodu, tel kodu bide uydurma tel no, ohh ne ala memleket :)) Çok da güzel oldu valla, indirdim bi kaç güzel uygulama, varsın Türkiye'de olmasın ;))  Artık ipadimde windows 7 ile office 2010 var ve ben çookk mutluyum :D
Hahahaaaa, sanki en önemli işim buymuş gibi bi de marifetle anlatıyorum işte.. İnanın sınav haftası stresi ;) Yarın son sınav, sonra bye bye heppiniz.. Trabzon'a gidiyorum ya hu, valla geldi çattı vakit, 4 haziran iş başı.. arada ne tatilim var ne başka bir şey.. Daha da güzeli gittiğimda KTÜ de sınavlar bitmemiş olacak, sınav gözetmenliği yada cevap kağıdı okuma gibi şeyler yaptırırlar mı acaba, ayy naparım ben, kesin bol not veririm :))) Zaten bu sene 4 öğrencimiz var, geri kalan hepsi hazırlıkta kalmış.. Şenlik asıl seneye başlıyo :)) 
İnsanın mantığıyla kalbinin zıtlaşması da çok ayrı bi duygu bu arada.. Bilenleriniz vardır, nefret ediyorum Ankara'dan, ne işim var burada çözmüş değilim, gönlüm diyo ki git KTÜ de yap yüksek lisansı, hem araştırma görevliliği hayatında da alışmış olursun.. Ama mantığım kıyameti koparıyo, neyin var senin diyo, GAZİ de başlamışsın var git devam et.. bundan sonra en fazla 1.5 yıl sürer.. Şurası muamma ki, ben 1.5 yıl daha Ankara'ya dayanabilir miyim?? Aslında bu aralar kafamda yeni bir fikir daha var, İzmir 9 eylül'e gidip yeniden başlamak yüksek lisansa ;)) Kafamın içinde kırk tilki dolaşıyo diyom ya, valla boşuna değil ;))
Neyse sayın efendim, benden bu günlük bu kadar.. Bir daha kim bile ne zaman gelirim.. O zamana kadar hoşça kal, kendine iyi davran, bana dua et, melekler de sana etsin ;)
Allah razı olsun..
Selam ve dua ile..;)

1 yorum: