24 Nisan 2013 Çarşamba

BH Airlines, Yaktın Beni, Sen de Yanasın! :)

Zaman geçtikçe yazması daha da zorlaşıyor zira olaylar birikiyor. Ama şu son iki gündür olanlar artık yazma vaktimin geldiğini hissettirdi. O vakit, haydi Bismillah :)

Bahsi geçmiştir yazılarımda, bir sempozyum için Saraybosna'ya gideceğim 24 Mayıs'ta. Trabzon'dan İstanbul'a THY ile, İstanbul'dan Saraybosna'ya ise BH Airlines ile gitmeye karar vermiştik. Saatleri de pek uyuyordu bir birine, beklemeyecektik boş yere :) Geçenlerde bir haber geldi, BH'nin uçuş saatti değişti diye. Hayda, bu da nerden çıktı falan dedik, nette olayı araştırdık bir baktık ki firma iflasa yakın durumda, amanın! :) Neyse, oturur bekleriz hava alanında dedik. Demez olaydık :) Dün bir mail daha geldi, 24'ünde olan uçuş iptal edildi, 23'ünü önerebiliriz size diye :) Güler misin ağlar mısın :)) Şaka gibi, ama düşün taşın elden de bir şey gelmiyor. Bir gün geç gitsek sunumları kaçırırız; erken gitsek tonlar masraf çıkacak yine. Oteliydi, yeni biletleriydi derken uzun yazışmalar sonucu maalesef aldırdık biletleri erkene. Şimdi bir ay boyunca hep bir korku olacak; ya batarsa firma, ya bu uçuşta iptal edilirse diye. Allah sonumuzu hayr eyleye :)
Tabii ki de bu durumun avantajları da yok değil, Bosna Hersek'te fazladan bir gün demek; bol bol gezmek görmek eğlenmek demek.. :)

2 yorum:

 1. Bismihi Subhanehu..
  Rabbim gününü hayreylesin. Yazma vaktini getiren olaylara ne kadar teşekkür etsek az :)
  Yazıda İstanbul'mu geçti ne? ''Trabzon'dan İstanbul'a.. İstanbul'dan Saraybosna'ya..'' gibi ifadeler okudum sanki :)
  İşin açıkçası BH konusunda Rabbim yardımcınız olsun. Bu işin THY hali yok muydu acep? Ciddi bir risk almış durumdasın. Ama işin en güzel tarafı nasip olursa Bosna'da geçireceğin fazladan bir gün. Orada çok karma bir hal bulacaksın. Geçmiş ve bugün iç içe. Bugünden geçmişe , geçmişten bugüne geçişler yapacaksın. Bazı yerler göreceksin ki geçmişin kokusu buram buram saracak benliğini.
  NOT: Tarihçiliğim depreşti :))
  Maesselam, maeddua.. baki muhabbetle.. Fiemanillah..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmaz olur mu efendim, ki zaten ben de arkadaşlara dedim thy ile gidelim, haydi o pahalı, o zaman pegasus ile gidelim diye.. Dedim dedim ama dinletemedim, grup kararı olarak BH ile gitmeye karar verdik, biraz daha ucuz diye :) Sonuçta anlamış olduk ki ucuz etin yahnisi olmaz :) Buna da şükür diyoruz yine de.
   Bosna'yı görmeyi ben de çok istiyorum, sempozyum bahane oldu bizim için, inşAllah gidip bol bol gezer ve gördüklerimi sizinle paylaşırım..
   Hayırda kalın, baki selam, dua ve muhabbetle..

   Sil