5 Nisan 2016 Salı

ÜSKÜDAR..

Hep diyorum ya, biri bana deseydi ilerde İstanbul'da yaşayacaksın diye, ahahhaa daha neler derdim. Ama biri bana deseydi ki İstanbul'da Avrupa yakasında çalışırken Anadolu yakasında oturacaksın diye, yok yok demezdi bile kimse.. Zira böyle bir şey yapmayacağımı bilirlerdi. Peki nasıl oldu da Üsküdar'da ev tuttum ben! :)

Öncelikle şunu söyleyeyim, ev bulmak çok zor, hele hele İstanbul'da. Ya çok uzakta oturacaksın, ya çok kötü bir evde oturacaksın, ya da iyi bir meblağı gözden çıkaracaksın. Ya da ben ev tutma işinden anlamıyorum, o ise bambaşka bir konu.. Neyse efenim, dedim ya ev bulmak zor. Acaba muhit iyi mi? güvenilir mi? yokuşu falan var mı? karda kışta kolay gidilir mi? ulaşım kolay mı? diye diye aylarca ev baktım. Bu sayede İstanbul'un pek çok semtini öğrendim, o da yanıma kar kaldı :) Bu arada ev bakma işinin aylarca uzamasının sebebi benim kararsızlıklarım idi haliyle. Bi eşyalı ev bakıyodum, ama olmaz kedim var, sonra eşyasız ev bakıyodum, ama olmaz şimdi o kadar eşya almakla uğraşamam.. Derkennnn Seyrantepe, 4. Levent'ten tutun Esentepe, Davutpaşa taraflarına kadar geniş bir yelpazede evlere baktım durdum. O sıralar bi Üsküdar lafı geçti, amannn nee karşıdan buraya geçip gelinir mi ya hu diye ilk fırsatta eledim..

Aylar ayları kovaladı, yurttan çıkma vaktim yaklaştıkça haliyle beni de bir panik hali aldı :) Ailem de her gece ev bakmaktan bitap düştü, hakları ödenmez :) Yurttaki son haftamda iş yerinden bi arkadaş dedi ki orda burda ne ev bakıyosun, Üsküdar varken.. O kadar kolay gidip gelirsin ki! Neyse ki arkadaşa güvendim de gittim baktım Üsküdar'a.. Ammann ne kadar tatlı bir semt. İstanbul'a geldim geleli hayatım Maslak-Beşiktaş-Taksim arasında geçiyordu, buralardan sonra Üsküdar tam bir Anadolu kenti, güzel ve huzurlu.

İlk gelişimde etrafı gezdim, ikincide evi buldum, üçüncüde anlaşmayı yapıp tuttum. Sabahları vapurla karşıya her geçişimde de iyi ki evi Üsküdar'da tutmuşum demeyi unutmuyorum :)

Kıssadan hisse: Üsküdar çok güzel, gelsenize :)
2 yorum:

  1. SABAHLARI VAPURA BİNMENİN KEYFİ BAŞKA.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle.. Hakeza akşamları binmek de öyle :)

      Sil